Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Potrzebujesz większej ilości pieniędzy, aby pokryć swoje zobowiązania? Nie wiesz, czy lepiej wziąć kredyt gotówkowy, czy konsolidacyjny? Chcesz wziąć tani kredyt konsolidacyjny i spłacać swoje zobowiązania za pomocą jednej niskiej raty? Sprawdź, jak wziąć kredyt konsolidacyjny i pozbyć się kłopotów finansowych! Zobacz, co trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę konsolidacyjną! Przeczytaj gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny!

Co trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę konsolidacyjną?

Kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci połączyć w jeden kredyt wszystkie zobowiązania, dzięki czemu możesz uzyskać mniejszą ratę, dostosowaną do Twoich możliwości. Jednak, aby takie rozwiązanie było możliwe, musisz spełniać odpowiednie warunki do uzyskania kredytu konsolidacyjnego, takie jak:

 • zdolność kredytowa — bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową, w szczególności takie bazy jak BIK, KRD czy BIG. Najlepiej, jeśli Twoje zobowiązania nie widnieją na żadnej z tych list;
 • sytuacja finansowa — zdobądź stabilną pracę oraz zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Dla banku liczy się źródło dochodów oraz uzyskiwane dochody, które pozwolą spłacać kredyt konsolidacyjny gotówkowy;
 • wysokość zobowiązań — gdy chcesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, to dobrze, jeśli Twoja suma zobowiązań nie jest bardzo duża. Przy znaczącym zadłużeniu bank może nie zgodzić się na przyznanie kredytu konsolidacyjnego. W takiej sytuacji warto skorzystać z kalkulatora konsolidacyjnego kredytu lub zadzwonić do biura informacji kredytowej, gdzie dowiesz się, czy możesz liczyć na pożyczkę;
 • sytuacja zawodowa — bank musi mieć pewność, że będziesz w stanie spłacać kredyt przez najbliższe lata. Stąd możliwe, że weźmie pod uwagę Twoją sytuację zawodową, wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe;
 • sytuacja rodzinna — jeśli chcesz zaciągnąć kredyt, to wiedz, że bank będzie prosił o podanie liczby osób, które masz na utrzymaniu oraz jak wygląda Twoja sytuacja prywatna pod względem kosztów utrzymania. To istotna informacja, która pozwala instytucji finansowej ocenić, czy dysponujesz odpowiednimi środkami na pokrycie rat kredytu.
Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny – w oddziale czy przez Internet?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny – w oddziale czy przez Internet?

Konsolidacja kredytu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problem ze spłatą swoich zobowiązań i chcą zmniejszyć comiesięczne raty. Wiele osób zastanawia się, czy warto odwiedzić oddział banku, czy może szybszym sposobem będzie uzyskanie kredytu online. Sprawdź, czy lepiej wnioskować o kredyt konsolidacyjny online, czy może lepszym pomysłem będzie wizyta w banku?

Kredyt konsolidacyjny w oddziale banku – jak przebiega akceptacja?

Jeśli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w banku, to przed złożeniem wniosku należy uzupełnić wszystkie niezbędne dokumenty. W banku zostanie przedstawiona cała oferta, która będzie dostosowana do Twoich możliwości. W celu uzyskania akceptacji należy złożyć wniosek, mieć zdolność kredytową oraz odpowiednie źródło dochodów. Do tego należy podać wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą ocenić wysokość kredytu, jaką bank jest w stanie udzielić. Jeśli zgodzisz się na przedstawione przez bank warunki, to po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, a następnie podpisaniu umowy zostanie Ci przydzielona pożyczka.

Kredyt konsolidacyjny przez Internet – czy łatwiej go dostać?

Obecnie banki udzielają kredytów za pomocą Internetu. Jest to łatwa i szybka metoda, która chętnie przyjęła się szczególnie wśród młodych osób. Warto wiedzieć, że mimo ułatwienia, bank będzie dokładnie sprawdzał zdolność kredytową klienta, dlatego, mimo że nie będzie Cię osobiście w oddziale, to konieczne będzie przedstawienie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dodatkowo w trakcie ubiegania się o konsolidację, otrzymasz do wypełnienia odpowiedni formularz, w którym zawarte będą pytania o Twoją sytuację finansową i prywatną.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Wiele firm pożyczkowych oferuje konsolidacyjny kredyt w banku na korzystnych warunkach. Dla klientów często liczy się całkowity koszt kredytu oraz rzeczywista roczna stopa oprocentowania, stąd banki walcząc o klienta, proponują korzystne opcje na kolejny kredyt. Jeśli nie wiesz, z jakiego banku warto skorzystać, to na początek sprawdź kalkulator kredytu konsolidacyjnego w wybranych bankach. Warto wiedzieć, który z nich oferuje najlepsze warunki, ponieważ w kredyt konsolidacyjny możesz wrzucić, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, karty kredytowe, kredyt gotówkowy oraz rachunki.  W niektórych bankach możliwa jest również  konsolidacja chwilówek. Warto zapoznać się z rankingiem kredytów oraz ofertą takich banków jak:

 • Millennium Bank,
 • mBank,
 • ING,
 • PKO BP,
 • Citi Handlowy,
 • Credit Agricole,
 • BNP Paribas.

Porównanie kilku banków lub kontakt z doradcą kredytowym pozwoli Ci uzyskać najtańszy kredyt konsolidacyjny, dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu spokojnie spłacisz swoje zobowiązanie i zmniejszysz miesięczne wydatki.

Podsumowanie

 • Starając się o kredyt konsolidacyjny, pamiętaj, że będzie brana pod uwagę Twoja historia kredytowa. Co więcej, udzielenie kredytu będzie zależeć od Twojej sytuacji finansowej, rodzinnej oraz zawodowej, zdolności kredytowej, wysokości wszystkich zobowiązań. Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej nie będzie możliwy do uzyskania.
 • Pożyczkę konsolidacyjną możesz uzyskać w oddziale lub przez internet. Oferta kredytu jest dostępna na stronach www banku lub w oddziale.
 • Pożyczka konsolidacyjna online jest dostępna dla osób, które dostarczą wszystkie niezbędne dokumenty, wypełnią wniosek o kredyt i przejdą pozytywnie przez procedurę weryfikacyjną.
 • Kredyt konsolidacyjny możesz również uzyskać bezpośrednio w banku, jednak pamiętaj o dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, aby nie ponawiać wizyty w oddziale.
 • Wiele banków posiada oferty kredytu konsolidacyjnego. Jednak aby wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny, najlepiej porównać wysokość kredytu oraz koszty poprzez kalkulator na stronie. Warto również sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych, gdzie znajdziesz porównania poszczególnych banków.
faq - kredyty

FAQ

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj pożyczki, która umożliwia spłatę wszystkich zobowiązań poprzez jedną wspólną ratę. Zwykle rata jest niższa niż suma rat wszystkich zobowiązań. Jednak zmniejszenie raty powoduje również przedłużenie okresu kredytowania, stąd ostateczne koszty kredytu mogą okazać się wyższe.

Co wpływa na szybkość otrzymania kredytu konsolidacyjnego?

Na szybkość otrzymania kredytu konsolidacyjnego hipotecznego czy gotówkowego, wpływa zdolność kredytowa i ogólna sytuacja finansowa, osoby starającej się o pożyczkę. Co więcej, bank będzie weryfikował Twoją sytuację rodzinną, w tym ilość osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym. Dodatkowo wpływ na decyzję może mieć Twoja sytuacja na rynku pracy, jak również wykształcenie czy doświadczenie zawodowe.

Gdzie szybciej otrzymam kredyt konsolidacyjny – w oddziale banku, czy przez Internet?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych dostępny jest zarówno w oddziale banków, jak i poprzez weryfikację online. Znacznie wygodniejszą opcją jest weryfikacja online, ponieważ pozwala na szybkie dostarczenie dokumentów, które zazwyczaj posiadamy w domu. Wizyta w banku umożliwia bezpośredni kontakt z doradcą kredytowym, który może udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.

Facebook
Zadzwoń