Ile kosztuje doradca kredytowy?

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz, jaki będzie najlepszy? Zastanawiasz się, czy warto korzystać z usług doradców kredytowych? Potrzebujesz pomocy eksperta finansowego, aby uzyskać kredyt? Zobacz, ile kosztuje doradca kredytowy! Dowiedz się, na czym zarabia i co wpływa na cenę usługi finansowej! Sprawdź, ile wynosi prowizja dla eksperta kredytowego!

Ile kosztuje dobry doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania swojego zawodu. Wiele osób, które starają się pozyskać kredyt, nie chce korzystać z doradcy kredytowego ze względu na koszty, jakie musiałyby ponieść w związku z usługą. Jednak doradca kredytowy pracujący dla banku zazwyczaj świadczy swoje usługi za darmo dla klientów banków. Co więcej, z usług doradcy kredytowego mogą korzystać nie tylko osoby indywidualne, ale również firmy. Często osoby na stanowiskach doradców kredytowych to również doradcy inwestycyjni.

Ile kosztuje niezależny doradca kredytowy?

Doradcy kredytowi mogą wykonywać swoje usługi w sposób niezależny, prowadząc działalność gospodarczą. Niemniej jednak, mimo że posiadają własną firmę, to mają umowę z konkretnym bankiem lub kilkoma bankami, które zapewniają im wynagrodzenie za usługi doradcze. Stąd w tym przypadku pomoc doradcy również będzie darmowa dla klientów, którzy potrzebują doradztwa w zakresie oceny zdolności kredytowej czy w ustaleniu kosztów kredytu.

Ile kosztuje doradca kredytowy w wybranym banku?

Doradca kredytowy w wybranym banku to zazwyczaj pracownik tego banku, który otrzymuje wynagrodzenie za świadczenie usług. W tym przypadku warto skorzystać z usług doradcy kredytowego, ponieważ pomoc jest zupełnie darmowa. Doradca pomoże Ci ustalić całkowity koszt kredytu oraz sprawdzi, czy Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, aby zaciągnąć kredyt w wysokości, która Cię interesuje. Wynagrodzenie pośrednika w tym przypadku jest wypłacane przez bank i zwykle obejmuje ono podstawę oraz premie, w zależności od ilości udzielonych kredytów.

ile kosztuje doradca kredytowy

Ile kosztuje doradca kredytowy w zależności od regionu?

Region nie ma zbyt dużego znaczenia co do wysokości kosztów związanych z doradcą kredytowym. Zwykle w większych miastach można spotkać większą ilość niezależnych doradców, jak i banków, które oferują swoim klientom fachową pomoc doradczą. Jednak niezależnie od regionu, w jakim się znajdujesz, doradca kredytowy pracujący dla banku świadczy swoje usługi za darmo, a następnie rozlicza się z bankiem na zasadzie prowizji lub ustalonego honorarium.

Na czym zarabia doradca kredytowy?

Doradca kredytowy zarabia zazwyczaj na prowizji za udzielony kredyt lub otrzymuje wynagrodzenie z banku oraz premie, które ustalane są indywidualnie. Ekspert finansowy może pracować także niezależnie, jednak wówczas jego honorarium nie pochodzi bezpośrednio z banku, a udzielane jest przez pośrednika kredytowego. Doradca kredytowy zarabia zazwyczaj na prowizji od konkretnego produktu finansowego, który został sprzedany klientowi. Prowizja ta wypłacana jest przez daną instytucję, z którą to doradca współpracuje. Jego zarobki uzależnione są również od warunków ustalonych indywidualnie z klientem.

Co wpływa na cenę za usługę doradcy finansowego?

Doradca kredytowy i jego usługi są darmowe, co oznacza, że warto skorzystać z jego oferty, ponieważ może on wynegocjować lepsze warunki z bankiem. Instytucje finansowe wypłacają swoim pracownikom lub biurom, z którymi współpracują odpowiednie honoraria. Te z kolei są ustalane indywidualnie. Pomoc doradcy kredytowego obejmuje:

 • przedstawienie oferty kredytów,
 • zebranie niezbędnej dokumentacji,
 • objaśnienie danego produktu finansowego,
 • udzielenie informacji na temat kredytów hipotecznych i gotówkowych,
 • przedstawienie warunków kredytu,
 • sprawdzenie zdolności kredytowej.

Te wszystkie czynności wpływają na to, ile doradca kredytowy zarobi, ponieważ przedstawienie odpowiedniej oferty i sprzedaż danej usługi, wpływa na wysokość dochodu doradcy kredytowego.

Ile wynosi prowizja dla doradcy kredytowego?

Doradca finansowy pobiera prowizję za udzielenie kredytu. Zwykle im większy kredyt i lepsze warunki, tym ekspert może zarobić więcej. Wysokość prowizji waha się od 1% do 5% wartości kwoty kredytu, który zaciągnął klient. Na wysokość prowizji wpływają warunki, jakie zostały wynegocjowane z klientem oraz indywidualne ustalenia pomiędzy bankiem a doradcą.

Czy warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Ubieganie się o kredyt może być bardzo kłopotliwe, tym bardziej dla osób, które chcą pozyskać finansowanie po raz pierwszy lub ich historia kredytowa jest niezadowalająca. Dlatego warto znaleźć dobrego doradcę kredytowego i skorzystać z jego usług. Doradca pomoże Ci w kwestii wyboru kredytu i doradzi jego dogodne finansowanie. Co więcej, kredyt zostanie dopasowany do Twoich potrzeb, w taki sposób, aby był dla Ciebie najkorzystniejszy. Eksperci finansowi, to osoby z odpowiednim wykształceniem i wiedzą na temat finansów. Dzięki czemu masz pewność, że współpraca z doradcą przyniesie Ci wiele korzyści i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podsumowanie

 • Doradca kredytowy świadczy swoje usługi w sposób darmowy dla klientów banków. Zwykle otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji lub wynagrodzenia podstawowego i premii, w zależności, na jakich warunkach pracuje. Co więcej, honorarium jest wypłacane przez bank lub instytucję finansową, z którą współpracuje doradca.
 • Doradca kredytowy zarabia na prowizji, jaką otrzyma za udzielenie kredytu lub sprzedaży innego produktu finansowego.
 • Na wysokość prowizji i cenę, jaką płaci bank swoim doradcą, wpływa praca, którą wykonali, wysokość udzielanych kredytów oraz indywidualne warunki, które z kolei zostały wynegocjowane z klientem. Doradca kredytowy zazwyczaj przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty, sprawdza zdolność kredytową klientów, udziela informacji na temat danego kredytu oraz doradza w kwestiach jego finansowania.
 • Prowizja dla doradcy kredytowego zwykle wynosi od 1% do 5% wysokości zobowiązania, jaki zdecydował się pobrać klient.
 • Jeśli rozpoczynasz staranie się o kredyt, to jak najbardziej warto skorzystać z pomocy eksperta. Doradca kredytowy pomoże Ci ustalić dogodne dla Ciebie warunki kredytowe oraz zadba o wszystkie niezbędne dokumenty. Co więcej, skorzystanie z takiej usługi jest darmowe, dlatego w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu warto skonsultować to z osobą wykształconą w tej dziedzinie.
faq - kredyty

FAQ

 1. Czy doradca kredytowy jest za darmo?

Korzystanie z usług doradcy kredytowego jest za darmo. Skorzystanie z oferty i wiedzy doradcy jest darmowe dla klientów, ponieważ ekspert zarabia na prowizji, którą udziela bank za sprzedaż odpowiedniego produktu finansowego. Dlatego, jeśli chcesz wziąć kredyt, to nie wahaj się przed konsultacją z doradcą finansowych, który przedstawi Ci ofertę banku oraz możliwości finansowania.

 1. Kto płaci za doradcę kredytowego?

Doradca finansowy jest opłacany przez bank lub pośrednika kredytowego. W zależności, na jakich warunkach pracuje, ekspert może otrzymać wynagrodzenie podstawowe i premię lub też pracować na prowizji wypłacanej przez bank. Doradca zarobi najwięcej, wtedy gdy sprzeda wysoki kredyt na dogodnych dla banku warunkach kredytowania.

 1. Czy warto brać kredyt u doradcy finansowego?

Doradca przedstawi Ci produkty finansowe, które posiada dany bank. Co więcej, pomoże Ci w określeniu zdolności kredytowej i wskaże dogodne dla Ciebie warunki finansowania. Na dodatek przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty dlatego, kiedy zależy Ci na fachowej obsłudze i czasie, to jak najbardziej warto brać kredyt z pomocą doradcy.

 1. Co zabrać na spotkanie z doradcą kredytowym?

Każdy doradca kredytowy powinien poinformować Cię, co należy przynieść na spotkanie. Do głównych dokumentów, które powinno się mieć ze sobą, należy: dokument tożsamości, zeznanie roczne, które składasz do Urzędu Skarbowego lub PIT od pracodawcy, jak również zaświadczenie o zatrudnieniu. Te dokumenty powinny wystarczyć do sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej i weryfikacji tożsamości.

Facebook
Zadzwoń