Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Szukasz informacji o czasie oczekiwania na decyzję kredytową? Zastanawiasz się, od czego to zależy? Sprawdź, ile czeka się na kredyt gotówkowy! W poniższym artykule dowiesz się, od czego zależy czas oczekiwania na akceptację wniosku o kredyt konsumpcyjny. Zobacz czy istnieje możliwość przyśpieszenia procesu ubiegania się o kredyt gotówkowy!

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Cała procedura ubiegania się o pożyczkę oraz wypłatę środków przez bank rozpoczyna się od kilku formalności, w tym od wniosku o kredyt gotówkowy. Jeśli zamierzasz wziąć kredyt gotówkowy, musisz liczyć się z oczekiwaniem na decyzję banku w sprawie kredytu. Czas oczekiwania na przyznanie kredytu oraz weryfikację wniosku kredytowego, często zależy od analizy kredytobiorcy oraz od sposobu dostarczenia wymaganych dokumentów. Co więcej, czas oczekiwania może różnić się w zależności od tego, gdzie złożysz wniosek. Możesz go złożyć:

 • telefonicznie,
 • online,
 • w oddziale banku.

Ile trwa weryfikacja kredytu gotówkowego w banku?

Składając wniosek podczas wizyty bezpośrednio w oddziale, musisz mieć ze sobą wszystkie dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt w banku. Warto podkreślić, że bank do każdego klienta ubiegającego się o kredyt podchodzi w indywidualny sposób, stąd decyzja może być wydana dopiero po upływie kilku dni. Zazwyczaj wizyta w banku nie przyspiesza procedury, wręcz przeciwnie może ją nieco opóźnić w porównaniu z wnioskiem online.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy online?

Jeśli zdecydujesz się na składanie wniosku online, to decyzję o przyznaniu pożyczki możesz uzyskać już w kilka minut od złożenia wniosku. W przypadku złożenia wniosku przez Internet, jego rozpatrzenie przebiega jeszcze sprawniej, jeśli jesteś klientem banku, w którym chcesz wziąć pożyczkę. Dlatego pamiętaj, że przyznanie kredytu gotówkowego będzie łatwiejsze w instytucji bankowej, w której posiadasz konto. Warto dodać, że korzystanie z usług tego samego banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt, usprawnia proces wydania decyzji kilkukrotnie!

Ile trwa weryfikacja wniosku o kredyt gotówkowy

Od czego zależy czas oczekiwania na kredyt gotówkowy?

Czas oczekiwania na kredyt gotówkowy zależy od analizy osoby ubiegającej się o kredyt oraz od rozpatrzenia wniosku przez bank. Co więcej, na czas trwania rozpatrzenia wniosku ma wpływ:

 • wysokość kredytu — im mniejsza kwota, tym krócej czeka się na decyzję, a co ważniejsze, bank nie wymaga tylu formalności;
 • sposób złożenia wniosku — w tym przypadku, lepiej wysłać wniosek o pożyczkę na stronie internetowej banku. Ponadto osoby, które zgodzą się na warunki przedstawione przez bank oraz posiadają konto w tym banku, zdecydowanie skrócą czas czekania na decyzję;
 • dzień tygodnia oraz pora dnia — jeśli chcesz, skrócić procedurę kredytową, a tym samym szybko otrzymać przelew z pieniędzmi na konto, to pamiętaj, aby starać się o kredyt gotówkowy w dni robocze w godzinach otwarcia banku.

W jaki sposób otrzymasz decyzję kredytową?

W przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy wstępna decyzja banku jest niewiążąca, a pracownik banku przekazuje ją ustnie lub poprzez przedstawienie pozytywnej decyzji kredytowej we wniosku online. Jeśli zaakceptujesz warunki kredytowe, jakie zaproponuje bank, to następnym krokiem będzie podpisanie wiążącej umowy. Po dopełnieniu wszystkich formalności czeka Cię końcowy etap ubiegania się o kredyt gotówkowy, czyli uruchomienie kredytu gotówkowego. W przypadku kredytu online przelew na konto może potrwać do 2 dni roboczych. Jeśli posiadasz konto w banku, w którym pożyczasz środki, to przelew możesz otrzymać nawet w kilka minut!

Czy można przyśpieszyć proces ubiegania się o kredyt gotówkowy?

Jeśli zależy Ci na szybkim przyznaniu kredytu, dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadasz aktywny rachunek bankowy. Dobrze, jeśli będzie to konto, z którego płacisz rachunki oraz otrzymujesz wynagrodzenie, wówczas pracownik banku spędzi mniej czasu na rozpatrzenie wniosku o kredyt. Dodatkowo na przyspieszenie otrzymania kredytu wpłynie Twoja zdolność kredytowa. Klienci, którzy biorą kolejną pożyczkę i terminowo ją spłacają, mają o wiele większe szanse na kredyt w bankach. Ponadto, jeśli chcesz sprawnie otrzymać decyzję w sprawie kredytu gotówkowego, to sprawdź poprawność wniosku przed jego złożeniem. Wszelkie błędy w dokumencie mogą skutkować wydłużeniem czasu oczekiwania na decyzję lub nawet odrzuceniem wniosku.

czy można przyspieszyć weryfikację wniosku o kredyt

Podsumowanie

 • Czas oczekiwania na decyzję kredytową zależy od analizy klienta starającego się o kredyt gotówkowy oraz od formy złożenia wniosku. Wpływ na czas oczekiwania ma złożenie wniosku tradycyjnie w banku, online lub telefonicznie. Składając wniosek w banku lub telefonicznie licz się z kilku dniowym oczekiwaniem na decyzję. Najszybszą formą okazuje się złożenie wniosku przez stronę internetową lub aplikację mobilną, wówczas decyzję możesz otrzymać już w kilka minut.
 • Czas oczekiwania na kredyt gotówkowy zależy od wysokości kredytu, sposobu, w jaki został złożony wniosek oraz dnia tygodnia, w którym wniosek został doręczony do banku.
 • Decyzję kredytową otrzymasz po weryfikacji wniosku online lub ustnie podczas rozmowy telefonicznej, czy też bezpośrednio w banku.
 • Jeśli chcesz przyspieszyć procedurę ubiegania się o kredyt, to złóż wniosek w banku, w którym posiadasz rachunek. Co więcej, klienci, którzy zaciągają kolejny kredyt, a wcześniejsze spłacali w terminie, mają większe szanse na następną pożyczkę. Na dodatek, przed złożeniem wniosku, sprawdź dokładnie jego poprawność, aby uniknąć błędów i ewentualnego odrzucenia wniosku.

FAQ

 1. Ile trwa weryfikacja w banku?

W zależności od formy złożenia wniosku weryfikacja w banku może trwać od kilku minut do kilku dni. Składając wniosek o przyznanie kredytu poprzez aplikację lub online, masz szansę na otrzymanie decyzji najszybciej. Kiedy zdecydujesz się na wniosek w oddziale banku lub w formie telefonicznej, wówczas na decyzję poczekasz kilka dni.

 1. Ile trwa podpisanie umowy kredytowej z bankiem?

Proces składania wniosku o kredyt zwykle trwa zdecydowanie krócej niż późniejsze podpisanie umowy kredytowej z bankiem. Czas trwania na podpis może wynieść od kilku dni, do nawet kilku miesięcy. Wszystko zależy od ilości kredytów, jakie bank ma do przydzielenia. Zazwyczaj czas podpisania umowy kredytowej wydłuża się, jeśli bank organizował promocję na kredyt, przez co wiele osób zdecydowało się na pożyczkę.

 1. Jak bank sprawdza klienta?

Jeśli składasz wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego, to wówczas trwa uruchomienie analizy klienta. Bank sprawdza Cię w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), co więcej analizuje Twoje poprzednie zobowiązania oraz to czy spłaty były terminowe. Ponadto weryfikowane jest Twoje źródło dochodu i koszty, jakie ponosisz. Na dodatek niektóre banki mogą poprosić o PIT za zeszły rok lub zaświadczenie o dochodach, które poświadczą Twoją zdolność kredytową.

Facebook
Zadzwoń