Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Chcesz uzyskać pożyczkę gotówkową? Szukasz wskazówek, co należy spełnić, aby dostać zgodę na kredyt konsumpcyjny? W poniższym artykule znajdziesz informacje, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy. Sprawdź, jak polepszyć swoją zdolność kredytową, aby uzyskać ustaloną kwotę! Sprawdźmy!

Co należy spełnić, żeby bank przyznał pożyczkę gotówkową?

Starając się o kredyt gotówkowy w banku, musisz wiedzieć, że należy spełnić pewne warunki, aby doszło do przyznania pożyczki. Przed staraniem o pożyczkę zweryfikuj swoje możliwości finansowe i zestaw je z RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Warunkiem uzyskania kredytu gotówkowego jest odpowiednie złożenie wniosku o przyznanie pożyczki. Co więcej, liczy się Twoja zdolność oraz historia kredytowa, o czym przeczytasz poniżej!

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa jest informacją o maksymalnej kwocie kredytu, jaką może przydzielić Ci bank.

Informuje ona klienta o możliwościach spłaty zobowiązania, a dodatkowo wykazuje, jaką kwotę jest on w stanie spłacić wraz z odsetkami w danym terminie. Zdolność kredytowa wskazuje również oprocentowanie i okres spłat rat kredytu, jaki może zaproponować bank w Twojej sytuacji. Ponadto na zdolność kredytową ma wpływ:

 • wiek klienta,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • zajmowane stanowisko,
 • wysokość dochodów,
 • historia kredytowania w BIK,
 • rodzaj rat i możliwości spłaty kredytu,
 • wysokość wkładu własnego,
 • ocena wiarygodności płatniczej,
 • zobowiązania i kredyty, jakie aktualnie posiada osoba ubiegająca się o kredyt gotówkowy.
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Historia kredytowa

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość uzyskania akceptacji na wzięcie kredytu gotówkowego jest Twoja historia kredytowa. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę, to bank bierze pod uwagę Twoją terminowość. Mianowicie sprawdza on, czy raty kredytu, który zaciągnąłeś w przeszłości, były spłacane terminowo zgodnie z ustaloną datą. Jednak co w przypadku, gdy kredytobiorca nie zaciągał kredytu wcześniej? W takiej sytuacji Twoja zdolność kredytowa się obniża, a tym samym bank może być bardziej oporny na udzielenie pożyczki i wymagać dodatkowej weryfikacji.

Wniosek o przyznanie pożyczki

Dobrze złożony wniosek o przyznanie pożyczki może przesądzić o udzieleniu kredytu gotówkowego. Dlatego przed wizytą w oddziale lub wysłaniem wniosku online, dokładnie sprawdź wszystkie dokumenty. Co więcej, prawidłowe złożenie wniosku o kredyt gotówkowy pozwala przyspieszyć decyzję o przyznaniu kredytu, po czym następuje podpisanie umowy z bankiem.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Wysokość kredytu gotówkowego w głównej mierze zależna jest od Twojego wynagrodzenia, jak również Twoich comiesięcznych wydatków, które ponosisz na utrzymanie. W przypadku, gdy Twoje wydatki wynoszą tyle samo, co zarabiasz lub masz dużą rodzinę na utrzymaniu, wtedy udzielenie kredytu przez bank staje się kłopotliwe. Jeśli zarabiasz średnią krajową lub Twój dochód netto przekracza znacząco Twoje koszty, to jak najbardziej możesz liczyć na pożyczkę. Ponadto bank zwykle skupia się na wydatkach związanych z utrzymaniem. Zazwyczaj instytucje bankowe zakładają, że koszt utrzymania jednoosobowego gospodarstwa domowego to około 1000 – 1500 zł. Z kolei koszt utrzymania każdej kolejnej osoby w gospodarstwie domowym wynosi od 800 do 1000 zł.

Co zrobić, aby polepszyć swoją zdolność kredytową?

Otrzymanie kredytu gotówkowego może wiązać się z wyzwaniem, szczególnie gdy starasz się o akceptację na wyższą kwotę. Jednak możesz tego dokonać na kilka różnych sposobów. Kiedy chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, to:

 • zadbaj o stabilną posadę, najlepiej na umowę o pracę, która jest chętniej rozpatrywana przez banki;
 • postaraj się o zwiększenie dochodów;
 • spłacaj terminowo wszelkie zobowiązania;
 • przemyśl współkredytobiorcę, aby łatwiej Wam było uzyskać większą kwotę kredytu;
 • dbaj o regularne wpływy na konto bankowe;
 • zmniejsz całkowite koszty na niepotrzebne wydatki i obciążenia finansowe;
 • wydłuż spłatę kredytu poprzez większą liczbę rat;

Powyżej wymienione sposoby zwiększają szansę na otrzymanie akceptacji na kredyt konsumpcyjny na kilkanaście tysięcy złotych. Oprócz tego dają możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego na znacznie większą kwotę. Co więcej, jeśli chcesz szybko sprawdzić, czy masz szansę na zaciągnięcie kredytu, to skorzystaj z doradztwa kredytowego.

Podsumowanie

 • Jeśli planujesz kredyt gotówkowy, to pamiętaj o kilku ważnych czynnikach, które wpływają na możliwość dostania pożyczki. Aby móc otrzymać kredyt gotówkowy w banku, musisz poprawnie złożyć wniosek, posiadać dobrą historię kredytową, a do tego liczy się Twoja zdolność kredytowa i osiągane dochody.
 • W przypadku kredytu konsumenckiego, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, Twoje zarobki muszą przekraczać wydatki miesięczne. Bank głównie sprawdza, zarobki związane z utrzymaniem – zakłada się, że koszt utrzymania jednoosobowego gospodarstwa waha się od 1000 do 1500 zł. Każda kolejna osoba to wydatek rzędu 800-1000 zł.
 • Kiedy starasz się o wyższy kredyt, możesz poprawić swoją zdolność kredytową poprzez zwiększenie dochodów, terminową spłatę rat, znalezienie osoby, która weźmie z Tobą kredyt, zwiększenie ilości rat, zmniejszenie kosztów i wydatków.

FAQ

 1. Jaki kredyt przy zarobkach 2500 netto?

W przepisach nadzoru finansowego istnieje informacja, że kredytobiorca, który zarabia średnią krajową, może ubiegać się o kredyt, którego rata nie będzie przekraczać więcej niż 65% dochodów. To znaczy, że w przypadku zarobku rzędu 2500 zł netto, możesz otrzymać kredyt, którego rata wyniesie 1250 zł.

 1. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać 100 tys. kredytu?

Jeśli starasz się o kredyt na 100 000 zł, to Twoje zarobki nie powinny być niższe niż 3000 zł. Dodatkowo dobrze, jeśli nie będziesz posiadać innych zobowiązań, a Twoja historia kredytowa będzie atrakcyjna dla banku. Pamiętaj jednak o sprawdzeniu całkowitej kwoty do zapłaty, która obowiązuje Cię przy zaciąganiu kredytu.

 1. Jak zdolność kredytowa wpływa na wysokość kredytu?

Zdolność kredytowa ma duże znaczenie przy udzielaniu kredytu – im jest ona lepsze, tym możesz ubiegać się o większy kredyt gotówkowy. Dlatego, jeśli planujesz zaciąganie pożyczek, warto zwrócić uwagę, na to, aby Twoja zdolność kredytowa była jak najlepsza.

Facebook
Zadzwoń