Na ile lat maksymalnie można wziąć kredyt gotówkowy?

kredyt gotówkowy

Nie wiesz, na ile lat wziąć kredyt gotówkowy? Zastanawiasz się, czy lepiej wydłużyć okres spłaty kredytu, czy jednak spłacić go wcześniej? Chcesz wziąć kredyt gotówkowy z niską ratą? Obawiasz się wysokich kosztów kredytu? Sprawdź, na ile lat maksymalnie można wziąć kredyt konsumencki! Dowiedz się, od czego zależy okres płatności kredytu gotówkowego! Poznaj warunki oraz możliwości wydłużenia okresu kredytowania!

Kredyt gotówkowy – na ile lat maksymalnie można go zaciągnąć?

Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej zaciąganych produktów bankowych. Jednak pożyczka gotówkowa może mieć różny maksymalny okres spłaty, w zależności od banku, w którym chcesz ubiegać się o kredyt. Zazwyczaj najdłuższy okres na spłatę zobowiązania, jaki może otrzymać kredytobiorca to 10 lat. Niektóre banki mogą mieć w swoich regulaminach nieco dłuższe okresy kredytowania, jednak zdarza się to niezwykle rzadko.

Od czego zależy maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego?

Maksymalny okres spłaty kredytu w przypadku pożyczek gotówkowych zależy od kilku ważnych czynników. Bank podejmuje decyzję, jak długi okres kredytowania będzie Ci przysługiwał na podstawie:

 • wysokości kwoty, jaką chcesz pożyczyć,
 • Twojego wieku,
 • zdolności kredytowej.

Najważniejszym czynnikiem jest wysokość zobowiązania. Długi okres spłaty będzie w przypadku wysokiej kwoty kredytu gotówkowego np. 100 000 zł. Wysokość raty kredytu w przypadku takiej sumy będzie mniejsza, im dłuższy będzie czas kredytowania. Krótki okres kredytowania będzie dotyczył niskich kwot od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Jeśli chcesz sprawdzić, jaki okres spłaty kredytu przypada na kwotę, która Cię interesuje, to możesz skorzystać z kalkulatora na stronie swojego banku. Dobrym pomysłem będzie również skorzystanie z darmowych usług doradcy kredytowego, który przedstawi Ci ofertę banku oraz możliwości spłaty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy – na ile lat maksymalnie można go zaciągnąć?

Co warunkuje maksymalny okres kredytowania kredytu gotówkowego?

Banki oferują kredyty gotówkowe na różnych zasadach. W zależności od tego, czy już korzystałeś z oferty banku, czy będzie to pierwsza pożyczka, to zapewne otrzymasz indywidualne warunki kredytowania dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli chcesz ubiegać się o jak najdłuższy okres kredytowania kredytu gotówkowego to wiedz, że aby otrzymać maksymalną ilość lat, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Oprócz tego liczy się również terminowość spłat, dlatego mając inne kredyty, dbaj o to, aby raty były spłacane w odpowiednim terminie.

Czy istnieje możliwość wydłużenia okresu kredytowania kredytu gotówkowego?

Banki udzielając kredytów swoim klientom, dają możliwość wydłużenia czasu kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego. Takie rozwiązanie jednak może podnieść całkowity koszt kredytu, przez co finalnie będziesz musiał zapłacić więcej. Jednak jeśli masz problem ze spłatą rat, ponieważ są one za wysokie na Twoje obecne możliwości, to wydłużenie czasu spłaty powinno pomóc Ci wyjść z kłopotów. Kiedy zdecydujesz się na wydłużenie czasu kredytowania, to w celu poprawienia Twojej sytuacji finansowej możesz nadpłacać kredyt, aby skrócić okresy spłaty, co poskutkuje również zmniejszeniem całkowitego kosztu zobowiązania.

Podsumowanie

 • Większość banków oferuje swoim klientom, którzy chcą zaciągnąć kredyt, 10-letni czas spłaty. Zazwyczaj jest to maksymalny możliwy czas kredytowania. Czasem zdarza się, że banki wydłużają okres spłaty kredytu, jednak są to nieliczne wyjątki.
 • Długość czasu spłaty kredytu zależy od Twojej możliwości kredytowej, liczby lat, które posiadasz, a przede wszystkim od wysokości kredytu, jaki planujesz zaciągnąć. Im wyższa kwota kredytu, tym dłuższy okres spłaty i analogicznie odnosi się to do mniejszych kwot. Im mniejsza kwota kredytu, tym czas na jego spłatę jest krótszy.
 • Maksymalny okres spłaty kredytu warunkują terminowość spłaty oraz Twoja zdolność kredytowa, dlatego posiadając inne kredyty, takie jak kredyt hipoteczny, gotówkowy czy leasing, warto spłacać raty w wyznaczonym terminie.
 • Kredyt gotówkowy z długim okresem spłaty dotyczy zazwyczaj kredytów na wysokie sumy.
 • Zaciągając kredyt gotówkowy, brana jest pod uwagę Twoja zdolność finansowa, domowy budżet, Twoje zarobki, jak również pozostałe kredyty, które posiadasz.
 • Banki dają możliwość wydłużenia czasu kredytowania dla swoich klientów. Wydłużenie okresu spłaty kredytu daje możliwość zmniejszenia rat. Jednak należy pamiętać, że wydłużenie czasu trwania kredytu wiąże się również z podniesieniem kosztów kredytu.
faq - kredyty

FAQ

 1. Jaki jest maksymalny kredyt gotówkowy?

Ustawowo kredyt gotówkowy, który ma charakter konsumencki, nie może być większy niż 255 550 zł. Banki jednak proponują nieco mniejsze kredyty dla swoich klientów. Jeśli interesuje Cię tak duży kredyt gotówkowy, to pamiętaj, że bank będzie brał pod uwagę Twoją zdolność kredytową oraz możliwości finansowe.

 1. Do jakiego wieku kredyt na 30 lat?

W zależności od danego banku kredyt może być udzielany na 25 lat z możliwością przedłużenia do 35 lat. Banki określają maksymalny wiek kredytobiorcy z chwilą spłaty ostatniej raty. Zazwyczaj wiek ten wynosi 70 lat.

 1. Jaki jest najdłuższy okres kredytu gotówkowego?

Banki mają różne wymogi i politykę względem okresu spłat kredytu gotówkowego. Jednak w większości banków spotkasz się z maksymalnym limitem 10 lat. Instytucje bankowe jednak dają możliwość wydłużenia czasu kredytowania, jednak licz się z odpowiednią prowizją dla banku oraz zwiększeniem kosztów kredytu.

 1. Na jaki okres można wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy konsumencki można wziąć na maksymalnie 10 lat. W takim przypadku wyniesie to 120 rat. Im większa kwota kredytu tym ilość lat będzie dłuższa i wiąże się również ze zwiększonymi kosztami kredytu.

Facebook
Zadzwoń