Kredyt 200 tys na 10 lat – jaka rata?

Kredyt 200 tys na 10 lat – jaka rata?

Chcesz wziąć kredyt na 200 tysięcy na 10 lat, ale nie wiesz, ile wyniesie miesięczna rata przy takim zobowiązaniu? Zastanawiasz się, ile wyniesie rata kredytu hipotecznego, a ile kredytu gotówkowego? Szukasz niskiej raty w przypadku kredytu na 200 000? Sprawdź, ile wyniesie rata kredytu na 200 tys na 10 lat! Poznaj warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyt 200 000 zł! Zobacz, czy przy takiej kwocie, lepiej wybrać kredyt hipoteczny czy gotówkowy!

Ile wyniesie rata kredytu na 200 tys na 10 lat?

Na wysokość rat kredytu na 200 tys zaciągniętego na 10 lat będzie miał wpływ m.in. rodzaj kredytu. W zależności od tego, czy będziesz posiadać kredyt gotówkowy, czy hipoteczny rata, kredytu może się różnić. Dowiedz się, ile wyniesie miesięczna rata kredytu gotówkowego, a ile hipotecznego! Zobacz, czy lepiej ubiegać się o kredyt hipoteczny, czy gotówkowy!

Miesięczna rata kredytu hipotecznego 200 tys na 10 lat

Kredyt hipoteczny zwykle bywa korzystniejszy od kredytu gotówkowego. Przy odpowiedniej zdolności możesz dostać 200 000 zł kredytu na okres spłaty 10 lat, gdzie rata miesięczna przy oprocentowaniu około 6,5% wyniesie 2300 zł. Chcąc zaciągnąć kredyt na tę kwotę, możesz rozważyć również raty malejące, gdzie przy wyżej wymienionym oprocentowaniu najwyższa rata wyniesie około 2800 zł, a najniższa około 1600 zł. Jeśli interesuje Cię porównanie wysokości rat w kilku bankach, to warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów kredytu, które znajdziesz na stronach wybranych przez Ciebie instytucji bankowych.

Ile wyniesie miesięczna rata kredytu gotówkowego 200 tys na okres 10 lat?

Kredyty gotówkowe są z reguły mniej opłacalne niż kredyty hipoteczne, ze względu na wyższe koszty kredytu i samej raty. Zwykle przy kredytach gotówkowych bank wymaga ubezpieczenia kredytu, na wypadek problemów ze spłatą, co  generuje kolejne koszty. Dlatego, jeśli planujesz uzyskać kredyt gotówkowy na zakup nieruchomości, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie kredyt hipoteczny. Jednak, jeśli planujesz inny zakup, to w zależności od oprocentowania kredytu i innych kosztów bankowych, Twoja rata wyniesie około 3000 zł przy oprocentowaniu pomiędzy 11 a 13 procent przy kwocie kredytu 200 tysięcy złotych.

Kredyt 200 tys na 10 lat – jaka rata?

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt 200 tys?

W zależności od tego, jaki rodzaj kredytu chcesz zaciągnąć, to różne będą kryteria oceny banku. Zarówno w kredycie hipotecznym, jak i gotówkowym bank będzie weryfikować:

 • wysokość dochodów,
 • koszty związane z utrzymaniem,
 • ilość osób na utrzymaniu,
 • rodzaj umowy o pracę,
 • pełnoletność,
 • dobrą historię w BIK,
 • wysoki scoring kredytowy,
 • dobrą historię kredytową.

Co więcej, aby otrzymać kredyt gotówkowy na 200 tys., to Twoje zarobki muszą być odpowiednio wysokie, tak aby rata zobowiązania nie przekraczała 50% Twojego dochodu. W przypadku kredytu hipotecznego ten procent wynosi 30%, zatem w zależności od kosztów kredytu musisz zarabiać minimum od 2800 zł do 3100 zł.

Co wybrać – kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy na 200 tys?

Wybór pomiędzy kredytem hipotecznym a gotówkowym będzie zależeć od tego, na jaki cel chcesz przeznaczyć środki. Jeśli interesuje Cię zakup lub budowa nieruchomości, to korzystniejszym wyborem jest kredyt hipoteczny. Możesz wybrać w nim raty malejące, przez co koszty kredytu mogą okazać się mniejsze. Ponadto istnieje możliwość nadpłacania kredytu hipotecznego, co wiąże się ze zmniejszeniem całkowitej kwoty do spłaty. Dodatkowo możesz starać się o bezpieczny kredyt 2 procent, który oferuje wygodne finansowanie.

W przypadku, jeśli chcesz wykorzystać środki na inne cele niż nieruchomość, to dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Możesz wybierać spośród wielu ofert bankowych i wybrać najkorzystniejsze finansowanie. Co więcej, jeśli zaciągniesz kredyt do kwoty 255 000 zł, to również istnieje możliwość nadpłaty kredytu, jeśli jest to kredyt konsumencki. Kiedy chcesz dostać kredyt gotówkowy, który nie będzie obciążeniem dla Twojego budżetu, ale nie wiesz, którą ofertę warto wybrać, to pamiętaj o możliwości skonsultowania się z doradcą kredytowym, który w prosty i przejrzysty sposób przedstawi Ci wszystkie możliwe opcje.

Podsumowanie

 • Rodzaj kredytu to jedna z kluczowych kwestii, na które wpływa wysokość raty miesięcznej. W przypadku kredytu hipotecznego zaciągniętego na 200 000 zł przy oprocentowaniu 6,5% możesz liczyć na ratę w wysokości 2300 zł. Wybierając raty malejące przy tym samym oprocentowaniu, Twoja najwyższa rata będzie w okolicy 2800 zł, a najniższa 1600 zł. Z kolei miesięczna rata w przypadku kredytu gotówkowego w wysokości 200 000 zł z okresem kredytowania wynoszącym 10 lat i oprocentowaniem wahającym się od 11 do 13 % będzie wynosić około 3000 zł.
 • Aby bank mógł udzielić kredytu, muszą być spełnione pewne warunki. Stąd, jeśli starasz się o kredyt na 200 tysięcy, który chcesz spłacać 10 lat, to bank będzie sprawdzać Twoją zdolność kredytową. Kredyt hipoteczny na wskazaną kwotę możesz otrzymać, zarabiając pomiędzy 2800 a 3100 zł. Natomiast, aby otrzymać kredyt gotówkowy na 200 000 zł, należy również wykazać zdolność kredytową, a rata nie powinna przekraczać 50% Twoich miesięcznych zarobków.
 • Jeśli nie wiesz, czy lepiej wybrać kredyt gotówkowy, czy hipoteczny, to przede wszystkim zwróć uwagę na cel, na który chcesz przeznaczyć środki. Kredyt hipoteczny będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć budowę domu lub zakupić mieszkanie. Wówczas mogą starać się o wygodny kredyt 2% oraz wybrać raty malejące, których nadpłacanie zmniejsza kwotę kredytu. Natomiast, jeśli planujesz inny wydatek, to lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy, dzięki, któremu możesz przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.
faq - kredyty

FAQ

Ile spłaca się kredyt 200 tys?

Kredyt w wysokości 200 tys możesz rozłożyć na 5, 10, 15 lub 20 lat. Wysokość raty będzie uzależniona od tego, na jak długi okres spłaty się zdecydujesz. W przypadku najkrótszego okresu kredytowania rata będzie najwyższa i będzie maleć wraz z wydłużeniem okresu kredytowania.

Jakie zarobki przy kredycie 200 tys?

Jeśli interesuje Cię kredyt w wysokości 200 000 zł, to na pewno bank weźmie pod uwagę Twoje zarobki. W tym przypadku liczyć się będzie ilość dochodów miesięcznych oraz liczba osób na utrzymaniu. Dla singla wystarczającą kwotą zarobków będzie 2800 zł, jednak kiedy masz rodzinę, to wysokość zarobków w kwocie 2800 może nie wystarczyć. Rata kredytu nie powinna przekraczać 50% Twoich zarobków w przypadku kredytu gotówkowego lub 30% w przypadku kredytu hipotecznego.

Jaka będzie rata przy kredycie 200 tysięcy zł?

Wysokość raty kredytu na 200 tysięcy zł zależy od długości okresu kredytowania. Najwyższą ratę zapłacisz w przypadku kredytu na 5 lat, a najniższą w przypadku kredytu zaciągniętego na okres 20 lat. Należy jednak pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym większy koszt całkowity kredytu.

Facebook
Zadzwoń